PG Lekovite pečurke
Pozivamo vas da otkrijete bogatstvo i moć prirode sa nama!
Hvala što ste izabrali prirodu i dobro zdravlje!
BAVIMO SE PROIZVODNJOM I PRODAJOM MICELIJUMA, LEKOVITIH I JESTIVIH PEČURAKA KAO I TINKTURA I ZAČINA.
Zašto baš PG Lekovitepečurke?
Dugogodišnje iskustvo: Naši proizvodi su plod dugotrajnog učenja i rada na uzgoju raznih vrsta pečuraka.
Jestive Pečurke: Pored svojih lekovitih svojstava, naše pečurke su izuzetno ukusne i nutritivne, čineći ih savršenim dodatkom za svaku kuhinju.
Tinkture i Začini: Naša paleta tinktura izrađena je korišćenjem tradicionalnih metoda, dok naši začini pružaju eksploziju ukusa i zdravstvenih beneficija.
Pozitivne Strane Suplementacije Pečurkama:
Prirodna Potpora Imunom Sistemu: Mnoge pečurke sadrže beta-glukane koji mogu pomoći u jačanju imunološkog sistema.
Povećanje Energetskog Nivoa: Neke pečurke mogu poboljšati nivoe energije, pomažući vam da se osećate osveženo i obnovljeno.
Podrška Mentalnom Zdravlju: Određene pečurke, kao što je lavlja griva, poznate su po potencijalnim beneficijama za mozak i kognitivne funkcije.
Dok verujemo u prednosti naših proizvoda, važno je napomenuti da oni nisu zamena za lekove i ne bi trebalo da se koriste kao primarno sredstvo za lečenje medicinskih stanja.
SA NAŠEG BLOGA
Zamislite da u svom domu imate mali uzgajivački kutak gde raste sveža serija pečuraka. Zvuči primamljivo? Evo kako možete započeti avanturu gajenja pečuraka kod kuće!
Kad biste šetali šumom, mogli biste naići na jedno šareno čudo – gljivu koja izgleda kao naslagane lepeze ili rep divljeg ćurana. To je „Ćuranov Rep“, poznatiji kao Trametes versicolor, jedna od najpoznatijih lekovitih gljiva na svetu.
Lavlja griva, ili po latinskom nazivu Hericium erinaceus, je zanimljiva gljiva koja izgledom podseća na snežnobelu lavlju grivu koja se sastoji od niza kaskadnih izraštaja. Dok njen vizuelni aspekt može fascinirati posmatrače, prava vrednost ove gljive leži u njenim impresivnim potencijalnim zdravstvenim koristima.
Čaga je jedinstvena pečurka koja preferira rast na brezovim drvećima u hladnim klimatskim regijama. Iako na prvi pogled može podsećati na komad uglja, njen unutrašnji svet krije mnogo više. Za razliku od tipičnih pečuraka koje smo navikli da konzumiramo, Čaga ima gorak ukus sa nežnom notom vanile. Ono što je čini još posebnijom jeste njen bogat sadržaj vlakana uz niski kalorijski unos.
Kada šetate šumama Azije, postoji šansa da ćete na panjevima i mrtvim stablima naići na prelepu crveno-smeđu gljivu. Ova mistična gljiva je Reiši, poznata i kao Hrastova sjajnica, i vekovima je bila ključni deo tradicionalne kineske medicine
12 GLJIVARSKIH ZAPOVESTI
1.
Ne beri i ne jedi gljive koje sasvim sigurno ne poznaješ.
2.
Ne nosi gljive u zatvorenim torbama, naprtnjačama, kantama, PVC vrećicama, kesama i slično. U obzir dolaze samo pletene ili prozračne korpe.
3.
Ne jedi sumnjive primerke gljiva: premlade, prestare, previše ukvašene, sitne, smrdljive, gorke, ljute.
4.
Ne jedi gljive koje si dobio od “dobrog” samoukog poznavaoca gljiva.
5.
Ne mešaj u korpi jestive sa sumnjivim ili otrovnim gljivama.
6.
Nema ni jednog opšteg pravila kojim bi otrovnu gljivu razlikovali od jestive. Nisu jestive sve gljive koje rastu na panju, niti sve one koje jedu razne životinje, niti sve one koje ne menjaju boju mesa. Beri samo ono što dobro poznaješ.
7.
Jela od gljiva pripremi odmah nakon branja, eventualno drugi dan ili gljive odmah očisti pa ih konzerviraj. Ne jedi gljive u velikim količinama, jer su većinom teško probavljive.
8.
Svaku gljivu koju ubereš, još jednom kod kuće na miru pregledaj, konsultuj stručnu literaturu i ako nisi siguran pitaj stručnjaka za gljive. Ne eksperimentiši na sebi i svojim bližnjima s jestivošću sumnjive i nedovoljno poznate gljive.
9.
Pravi poznavalac i ljubitelj gljiva se postaje polako, istrajnim proučavanjem literature, razmenom iskustava među gljivarima, pohađanjem predavanja o gljivama i izložbama gljiva u organizaciji stručnih gljivarskih udruženja.
10.
Ne smetni nikad s uma da je «OPREZ MAJKA MUDROSTI»
11.
Ne gazi, ne uništavaj gljive koje ne bereš, bilo jestive ili ne!
12.
Ne brati gljive koje rastu u neposrednoj blizini frekfentnih puteva, ulica, aerodroma, fabrika, gradskih toplana, termocentrala, rafinerija nafte, petrohemijskih postrojenja NISU ZA LJUDSKU UPOTREBU.Takve gljive sadrže desetostruke količine teških metala i radioaktivnih elemenata.